Wiercenie studni Jasło, Krosno
Wykonujemy profesjonalnie, szybko i w atrakcyjnych cenach odwierty pod studnie głębinowe. Odwierty wykonujemy w każdym terenie, nie stanowi dla nas problemu przewiercenie się nawet przez najtwardsze pokłady skalne, niezależnie od pory roku, metodą tradycyjną na płuczkę wodną jak również za pomocą młotka dolnego na sprężone powietrze udarowo-obrotowo.więcej
Analiza i lokalizacja poziomów wodonośnych
Oferujemy profesjonalne wykonanie analizy i lokalizacji poziomów wodonośnych z pomocą map hydrogeologicznych oraz własnej bazy danych i doświadczenia naszego radiestety. Zapewniamy 100% skuteczność przy wskazaniu poziomów wodonośnych. więcej
Badanie elektrooporowe
W celu zwiększenie precyzyjności wskazania poziomów wodonośnych, a co za tym idzie większej precyzyjności odwiertów pod studnie w naszej ofercie znajdą Państwo także badania elektrooporowe gruntu. Badanie elektrooporowe może być z powodzeniem wykorzystane jako główna metoda przy lokalizacji poziomów wodonośnych, a także jako uzupełnienie dla tradycyjnych metod stosowanych przy poszukiwaniu źródła wody. więcej
Czyszczenie i konserwacja studni
Studnie głębinowe wraz z upływem czasu "starzeją się", a co za tym idzie ulegają spadkowi wydajności czerpanej wody. Oferujemy profesjonalne i skuteczne przeprowadzenie oczyszczania studni oraz poprawę parametrów jej wydajności. Dokładamy wszelkich starań do zachowania maksymalnego bezpieczeństwa dla czyszczonych powierzchni, a także środowiska naturalnego. więcej

Woda to niewątpliwie jedno z najważniejszych i niezbędnych dóbr na działce budowlanej, zarówno dla gospodarstw domowych jak i przemysłowych. Jeżeli już podjęliśmy decyzję o własnej studni głębinowej warto pamiętać, że budowa studni głębinowej podlega przepisom ustaw, w szczególności prawie budowlanemu. To właśnie w przepisach budowlanych zawarte są normy odległościowe oraz aspekty techniczne dla studni. Ich celem jest zapewnienie właściwych warunków higienicznych, a także zdrowotnych przy lokalizacji planowanej budowy studni głębinowej.

studnie głębinowe jasło

Pozwolenie czy zgłoszenie?

Głównym kryterium decydującym o tym, czy budowa studni wymaga pozwolenia czy zgłoszenia decyduje jej głębokość oraz przewidywany pobór wody. Studnia o głębokości do 30 m i poborze wody w ilości do 5 m3 na dobę wymaga jedynie zgłoszenia. Sytuacja ta dotyczy większości studni mających zaopatrzyć w wodę domy jednorodzinne i gospodarstwa domowe.

W zgłoszeniu warto załączyć rysunki określające usytuowanie studni. Wymagane także będzie oświadczenie o prawie do dysponowania nieruchomością. Gmina może zażądać innych pozwoleń czy opinii wymaganych odrębnymi przepisami. Do rozpoczęcia inwestycji można przystąpić po 30 dniach od dnia zgłoszenia.

W przypadku pozwolenia na budowę studni, należy pamiętać, aby do wniosku dołączyć także opis prowadzenia zamierzonej działalności.

Odległości przy lokalizacji studni

Planując budowę studni należy pamiętać, że odległość między studnią a granicą działki nie może być mniejsza niż 5 m. Tymczasem odległość studni od budynków inwentarskich, kompostu nie może być mniejsza niż 15 m. Odległość studni do osi rowu przydrożnego nie może być mniejsza niż 7,5m.

Wybierając ofertę naszej firmy mogą być Państwo pewni, że wszystkie odwierty i studnie zostaną wykonane w zgodzie z przepisami prawa, a o wszystkich szczegółach dotyczących zgłoszenia i/lub pozwoleń uprzednio Państwa poinformujemy i poinstruujemy o wszystkich niezbędnych czynnościach, które muszą zostać wykonane.

Logo

Dane adresowe

EKOWIERT Studnie Głębinowe
Łajsce 176, 38-204 Jasło
NIP: 6851656809
email: biuro@ekowiert.com
tel: +48 790 640 166

Social media

Ikona Ikona Ikona Ikona
@ekowiert.com | studnie głębinowe jasło | all right reserved | designed by djstudio Ta strona wykorzystuje ciasteczka. Dowiedz się więcej.